1000 MIL ČESKOSLOVENSKÝCH

17.07.2017 18:49

VZPOMÍNKOVÁ JÍZDA 1000 MIL ČESKOSLOVENSKÝCH 2017

STŘÍPKY Z PARKOVIŠTĚ

 

 

Čas je běžec s rychlým krokem, Veteran Car Club Praha letos připomíná své založení před padesáti roky. VZPOMÍNKOVÁ JÍZDA 1000 MIL ČESKOSLOVENSKÝCH se jela už po čtyřicátéosmé, opět ve spolupráci s Veteran klubem Bratislava a Národním technickým muzeem v Praze.

Přihlášeno bylo 62 vozidel, vyrobených do roku 1939, rozdělených podle obsahu do 4 kategorií, zvláštní kategorie byla zřízená pro zajímavá sportovní vozidla do roku výroby 1970.

 

Já už mohu jenom vzpomínat na čas, kdy jsem trať Praha Bratislava a zpět jela bez únavy, a nabídnout pár obrázků s komentáři, pořízených v klidu před startem a po dojezdu do cíle.

 

Přejímka vozidel začala za budovou NTM Praha ve čtvrtek v nekřesťanskou šestou hodinu ranní, krátce před osmou účastníky přivítal Miroslav Krejsa a v 8.00 odstarovalo nejmenší vozidlo, jednoválec Aero 500, řízený Bohumírem Sedláčkem.

Přední sklo, lícované na karoserii bez použití mezikusu, připomínalo to nejstarší provedení. Další malou aerovku, lidově "cinkáček, babiččino šití nebo prd-prd cililink" představil Zdeněk Laciga, byla to Aero 662 s předními brzdami, r.v. 1934. Tři AERO 30 a jednu Aero 50 řídili dávní fandové značky AERO.

Častý účastník je Míla Rus, s vozem Škoda 430 r.v. 1930 se zúčasnil už prvního ročníku vzpomínkové jízdy

Unikátní limuzinu AERO sport Coupé zachránil z vraku Josef Kobliha, po nové renovaci ho předvedl Tomáš Vališ.

Se Škoda Popular podnikl majitel Miroslav Krejsa v roce 2000 jízdu do Afriky, v současnosti s popularem jezdí jeho dcera Veronika a zaučuje svojí sedmiletou dceru Ester.

Další československá vozidla reprezentovaly značky Z4, Tatra, Praga.

Anglickou tradici připomínaly MG, Jaguar, Lagonda a Bentley.

 

Vozidla účastníků odstartovala během hodiny a prostranství za budovou NTM zase osamělo. V sobotu očekávala návrat účastníků brána, označující start a cíl, zkušená časomíra z Mercedes klubu i nedočkaví fotografové. Výsledky i obrázky napoví.

 

 

—————

Zpět


Fotogalerie: 1000 MIL ČESKOSLOVENSKÝCH 2017

—————